Pendrivy w kształcie na zamówienie

Pendrive banan

Wśród najbardziej popularnych gadżetów reklamowych, oferowanych przez firmy dla swoich klientów i kontrahentów są pamięci przenośne, czyli pendrivy.

Praktyczny drobiazg

Pendrivy można znaleźć na każdym stanowisku roboczym, gdzie znajduje się komputer. Jest to niezbędne urządzenie, znakomicie sprawdzające się w momencie dokonania szybkiego kopiowania danych, przechowywania ich lub natychmiastowego odtworzenia na odpowiednim sprzęcie. Pendrivy różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale również kształtem. Pendrive w kształcie śmiesznej figurki, modelu pojazdu, wyobrażenia usług prowadzonych przez daną firmę lub konkretnego wyrobu tej firmy, to ciekawy i przydatny prezent dla każdego biznesmena. Firmy oferujące pendrivy jako upominki, zlecają produkcję tych urządzeń odpowiednim wykonawcom, zajmującym się nieraz całością prac, łącznie z wykonaniem projektu graficznego lub modelu przestrzennego w 3D.

Produkowanie pendrivów

Produkcja pendrivów rozpoczyna się od projektu graficznego. Może to być ogólny zarys kształtu lub też konkretny model opracowany przez doświadczonego grafika. Po zaakceptowaniu projektu następuje jego produkcja.

Pendrivy mogą być wytworzone z różnego rodzaju materiału, ale najczęściej jest to sztuczne tworzywo, materiał najbardziej powszechny i odpowiednio trwały, a ponadto występujący w wielu kolorach.

Pierwsza sztuka, czyli próbka po wyprodukowaniu i kontroli trafia do akceptacji. Jeżeli nie ma zastrzeżeń co do wyglądu czy wielkości, następuje produkcja masowa. Pendrivy na zamówienie dodatkowo mogą mieć umieszczone logo firmy w postaci nazwy lub znaku graficznego. Takie znaki najczęściej umieszcza się na pendrivie eleganckim i prostym w swoim kształcie.

Wyprodukowanie całej zamówionej partii nie zajmuje dużo czasu, ponieważ już podczas akceptacji projektu graficznego można przygotować odpowiednią matrycę.

Każdy prezent wygląda dużo korzystniej w opakowaniu, więc upominkowe pendrivy pakuje się w ozdobne pudełeczko — zazwyczaj oznakowane logo firmy lub eleganckie etui.