Tampondruk na gadżetach reklamowych

tampondruk na gadżetach firmowych

Tampondruk to technika druku, która pozwala na znakowanie nawet nieregularnych oraz nierównych powierzchni. W procesie tym farba nakładana jest za pomocą tamponu, czyli miękkiego stempla wykonanego zazwyczaj z silikonu. Przyrząd ten cechuje się elastycznością i może dopasować swój kształt do znakowanego obszaru. W ten sposób możliwe jest zadrukowanie powierzchni zarówno wypukłych, jak i wklęsłych.

Zalety tampondruku

Logotypy oraz inne wzory nanoszone na powierzchnię przedmiotów w procesie tampondruku bardzo dobrze odwzorowują wygląd oryginalnej grafiki. Technologia ta idealnie sprawdza się w przypadku konieczności znakowania skomplikowanych oraz trudnych powierzchni. Znajduje powszechne zastosowanie w wzornictwie użytkowo-reklamowym, służąc do personalizacji długopisów, pendrivów, breloków oraz wielu innych gadżetów lub akcesoriów.

Zróżnicowane zastosowanie tampondruku

Dzięki możliwości wykorzystania różnych farb drukarskich, tampondruk może być wykorzystany do znakowania powierzchni plastikowych, metalowych, szklanych, gumowych oraz drewnianych. Aby wykonać nadruk, konieczne jest przygotowanie matrycy z odpowiednio wytrawionym wzorem przeznaczonym do druku, z której tampon pobierał będzie farbę.

Więcej na temat tampondruku można przeczytać w wikipedii za odnośnikiem tampondruk